חינוך יסודי

תכניות חינוך יסודי

כנפי רוח מפעילה מגוון רחב של פעילויות, סדנאות, ימי עיון וסיורים המיועדים לתלמידי ותלמידות החינוך היסודי והעל יסודי. כך יכולים בני ובנות הנוער להתוודע למורשת הישראלית והיהודית, להתחבר לארץ, לטפח ערכים חברתיים ולקבל סל כלים חיוני שילווה אותם לאורך חייהם הבוגרים. בין שלל הפעילויות הללו ניתן למנות, לדוגמה, את סמינריוני השטח. כך, כשיוצאים תלמידי ותלמידות החינוך היסודי והעל יסודי אל השטח, הם מגלים את העולם האמיתי על שלל גווניו, חווים חוויה ייחודית ומגלים את כישוריהם ויכולותיהם דרך הטבע והאדמה. אלא שפעילות זו היא אחת בלבד מתוך היצע אדיר ומרתק של סדנאות וימי עיון שמסייעים לפיתוח זהות אישית, חברתית וקהילתית.

 

ימי העיון של מרכז חינוכי כנפי רוח

במסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, מתקיימות כיום שורה של פעילויות וסדנאות. מרכז חינוכי כנפי רוח מקיים, בין היתר, גם ימי עיון שמעניקים לצעירם ולצעירות, דור העתיד, את כל הידע והכלים להם הם זקוקים בהמשך הדרך, למען יהפכו לבוגרים מעורבים בחברה הישראלית ולאנשים בעלי יכולת להעניק לסביבה ולהתערות בה. ימי העיון של מרכז חינוכי כנפי רוח כוללים סדנאות לפיתוח חשיבה פורצת דרך, שכוללת משחקי מחשבה ואימפרוביזציות, יום עיון בסימן אחדות ואהבת חינם שמקדם ערכים של כבוד לאחר וסובלנות, וכן ימי עיון בנושאי חגים, עבודת צוות ונתינה.

 

מתחברים למורשת היהודית

תכנית המסע היהודי, המתקיימת במסגרת חינוך על יסודי לבני ובנות הנוער, היא תכנית חדשנית ומרתקת שמאחוריה מטרות חינוכיות וערכיות חשובות. במהלך מסע בן שבוע זוכים התלמידים לחוות את ארץ ישראל מזווית ראייה אחרת, ייחודית, שונה ומסקרנת. למעשה, על ידי השתתפות בסדנאות, מופעים מוזיקליים, שיחות בנושאי אמונה, מפגשים עם דמויות מובילות בחברה ומסלולי הליכה בשבילי ישראל, מפתחים הנערים והנערות זהות אישית לצד זהות חברתית, זהות עצמאית לצד זו היהודית. חיבור זה לערכים חברתיים ויהודיים מתאפשר על ידי פעילויות נוספות לתלמידי ותלמידות החינוך היסודי והעל יסודי, לרבות סיורים בירושלים ופעילויות שטח אחרות. מגוון הסדנאות והפעילויות של כנפי רוח הוא מגוון שפותח ותוכנן בדיוק מרבי, באופן מקצועי ועל ידי מדריכים בעלי ניסיון עשיר ורב.

 

חינוך יסודי למנהיגות וחשיבה יצירתית

תלמידי ותלמידות החינוך היסודי והעל יסודי, הם כאמור דור העתיד. אלה הם המנהיגים של העתיד, אנשי הדעת והרוח, ובעלי הידע שיעבירו את המורשת, ההיסטוריה והערכים גם לאלה שיבואו אחריהם. מסיבה זו בדיוק פועלת מדרשת כנפי רוח לקידום ערכים כמו מנהיגות ושליחות, חשיבה יצירתית ופעולה המונעת להצלחה וחדשנות. ערכים משמעותיים אלה מועברים אל הצעירים באמצעות סדנאות אינטראקטיביות שכוללות משחקי סימולציה, שיטות לימוד חדשניות, אימפרוביזציות, פעילויות יצירה והדרכות קבוצתיות. באמצעים אלה לומדים התלמידים והתלמידות להפגין מנהיגות ועוצמה, להוביל, להקשיב, להפגין כבוד וסובלנות, להתגבר על אתגרים ולהתמודד עם ציפיות ועם אכזבות. הכלים הללו הם שיהפכו את הצעירים לכוח מוביל ובעל משמעות אדירה בחברה הישראלית והיהודית.