חינוך על יסודי

חינוך על יסודי בכנפי רוח

בני הנוער המתחנכים במסגרת חינוך על יסודי הם העתיד שלנו ואלה שישמרו על הערכים החברתיים ועל המורשת, תוך שהם ממשיכים להעביר אותה קדימה. מסיבה זו פועל מרכז חינוכי כנפי רוח במסגרת החינוך העל יסודי לקידום ערכי ליבה של ערכים וחברה, סביבה וקהילה. כדי להשיג מטרות אלו מתקיימות במהלך השנה סדנאות אינטראקטיביות הכוללות אתגרים שמתוכם לומדים בני הנוער מה היא מנהיגות ומה היא תחושת שליחות, תוך עידוד חשיבה יצירתית. 

במסגרת הסמינרים מועצמים התלמידים ולומדים על מהותו וכוחו של האדם, על יכולותיו וסגולותיו, וכן הם מכירים בערך החברתי והערכי שלהם, ביכולת ההתמודדות ובחשיבות היושרה וההגינות. אלה הם צעדים מרכזיים מאוד שמהווים את אבני הבסיס בהבניית זהותם החברתית והערכית של הצעירים בישראל.

 

מתחברים לשורשי הלב

מרכז חינוכי כנפי רוח פועל במסגרת החינוך העל יסודי לקידום החזון והאופק החינוכי באמצעות מסעות ופעילויות אינטרקטיביות. שיאה של פעילות זו במסע שרשת הדורות, הנמשך כשבוע וכולל בתוכו פעילויות ייחודיות ומלהיבות שמצליחות להוציא את התלמידים משגרת יומם תוך העשרת עולמם החברתי והערכי. יעדים אלה מושגים על ידי קיום סדנאות גוף ונפש, פעילויות מהנות, הופעות מוזיקליות ומסע בשבילי ארצנו. לצד אלה הם זוכים להתוודע לאתרים מרכזיים הקשורים במורשת ישראל, לקיים שיחות בנושא מוטיבציה ואמונה, מפגש דמויות בכירות ומשמעותיות בחברה הישראלית ועוד. כל זאת במקביל לשלל סיורי נשמה בירושלים וימי עיון חווייתיים שמעניקים ידע, כלים וקשר עוצמתי וחזק הרבה יותר לארץ ישראל ולעריכיה

 

המעבר מילדות לבגרות – בר\בת מצווה

בני הנוער המגיעים לגיל המצווה זוכים לחוות פעילות בלתי רגילה במסגרת התכנית "המעבר מילדות לבגרות" במסגרת הפעילות מוקדשת תשומת לב להתפתחות המוסרית של הנערים, לרבות פיתוח אחריות חברתית ומשפחתית, והתמודדות עם לחץ חברתי. לצד הערכים לומדים הנערים להכיר את עולם המצוות, והאחריות האישית שלהם, וכן היא משתתפים בסדנת יצירה שבה הנער מקבל ידע וכלים פרקטיים. מרכיבים אלה הם המרכיבים החברתיים והקהילתיים בחיי של הנער. כאשר המרכיב השלישי בחינוך הערכי חשוב לא פחות, והוא הנאמנות לעצמי. כאן ילמדו הנערים להכיר במהות השם שקיבלו מהוריהם, לזהות את התכונות האישיות שלהן ולפתח זהות עצמית חזקה וברורה.

 

הכשרה לקראת השירות הלאומי

לבסוף, אין ספק כי תלמידות חינוך על יסודי מתחילות להתכונן בשלב זה לקראת השלב הבא בחייהן, הוא הגיוס לשירות לאומי. כנפי רוח מציעה לתלמידות אלו הכנה טובה ויסודית לקראת השירות הלאומי, ובמסגרת הפעילויות המוצעות לבנות החינוך העל יסודי נמנים נושאים מרכזיים שיעלו לדיון וסדנאות חשובות שיעניקו כלים פרקטיים. בהכנה לשירות הלאומי שלהן ילמדו הבנות כיצד לבנות מערכת שיקולים, להבחין בין עיקר לתפל ולקבוע סדרי עדיפויות, איך לעבור ראיונות אישיים ואיך לשווק את עצמן באופן מוצלח. הן גם לומדות במסגרת התכנית להתמודד עם ציפיות החברה והציפיות שלהן עצמן – וגם עם הפערים בין הציפיות למציאות. חשיבות הנתינה וצרכי החברה הישראלית חשובים אף הם, והם מקבלים מקום של כבוד במרכז חינוכי כנפי רוח.

תפריט ראשי
צור קשר מהיר